Deniz: Rize'den Milletvekili Çıkartacağız

Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, "Rize’den bir milletvekili çıkartacağız. Çıkartamazsak il örgütü olarak istifa edeceğiz. Bunu tahattur ettiğimizde insanlar bize gülüyordu. Bugün geldiğimiz noktada Rize'de CHP bir milletvekili kazanacak duruma geldi." dedi.

  • 0
  • 105
Deniz: Rize'den Milletvekili Çıkartacağız
Yazı Boyutu
Yazdır

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, basın mensupları ile bir araya gelerek, değerlendirmelerde bulundu.

Yakın tarihte şehadetin yıldönümü olan Şehit İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'yi anarak konuşmasına başlayan Deniz, "4 yıl önce Rize’de şehit edilen Altuğ Verdi emniyet müdürümüzü rahmetle anıyorum. İsterdik ki anma töreni Mersin’de değil görev yaptığı Rize’de olsaydı. Bizler için anma olan başkaları için kutlama olabilir. Özellikle vurgulamak istediğim üstü açıklanmamış olan, daha şüpheler bulunan bir cinayetle karşı karşıyayız. Biz o zamanda söylemiştik, şimdi de söylüyoruz. Sadece bir tayin yüzünden bu cinayet işlenmedi. Altuğ Verdi cinayeti aydınlatılmalıdır" diye konuştu.

Türkiye gündemine oturan 6 yaşındaki bir kız çocuğuna yapılan cinsel tacizle ilgili olarak herkesin buna tepki vermesi gerektiğini belirten Deniz, "Tacizin müsebbibinin kim olduğu hiç önemli değil. Kim yaparsa yapsın buna karşı çıkmak zorundayız. Çünkü cinsel tacize uğrayan 6 yaşındaki bir çocuk. Biz bunlara karşı çıkmazsak insan haklarına karşı sorumluluğumuzu yerine getirmemiş oluruz" dedi.

"Sanayi ve Üretim Devrimini Tekrar Hayata Geçirmek Zorundayız"
Deniz, partisinin geçtiğimiz hafta kamuoyuna açıkladığı vizyon belgesiyle ilgili olarak, şunları söyledi:

"Türkiye’de ilk defa bir parti geleceğe dönük bir vizyon projesi hazırladı. Geleceğe bakarak bir vizyon projesi açıkladık. Sanayi ve üretim devrimini tekrar hayata geçirmek zorundayız. Ülkeler buna hazırlanmadığı sürece yani yol falan yaparak geleceğe hazırlanamazsınız. Geleceğin teknolojilerine şimdiden uyum sağlayacak alt yapıyı ve insan gücünü oluşturmak zorundasınız. Bunları oluşturmadığınız sürece geleceğe ülkenizi taşıyamazsınız. Bu anlamda partimizin hazırlamış olduğu vizyon belgesi ülkemize çok önemli katkı sunacaktır. İsteriz ki herkes bundan faydalanmalı. Bundan kaynak alarak bir politika üretmeli. Ülkemizin geleceğini neyin üzerinde inşa edeceğimizi şimdiden konuşmak zorundayız"

"Rize ile İlgili Kendi Vizyon Projemizi Kamuoyuna Paylaşacağız"
Rize özelinde yapmak istedikleri projelere değinen Deniz, “Gelecekte nasıl bir Rize görmek istiyoruz? 30 yıl sonra Rize’ye nasıl bakıyoruz? Alt yapıların yapıldığı, oran yol açtık, buradan yol geçirdik Rize’si mi? Yoksa eğitilmiş gençlerin olduğu bir Rize’mi? Uzman insanların olduğu bir Rize’den mi bahsediyoruz? '30 yıl sonra gençlerin dönüp baktıkları zaman büyüklerimizin bize bırakmış oldukları Rize bu mudur?' dedikleri bir Rize’den mi bahsediyoruz? Bunların hepsinin bu günden konuşulup gündeme getirilmesi gerekiyor. Siyasetçinin görevi sadece bugünün sorunlarını konuşmak değil, geleceğin Rize’sini de konuşmaktır. Bizim 2019’da dağıtmış olduğu bir beyannamemiz vardı. Neler yapabileceğimizi, nelerin olması gerektiğini söyledik. Önümüzdeki günlerde seçim süreci başlayacak. Rize ile ilgilineler söyleyeceğimizi, neleri düşündüğümüzü de açıklayacağız. Rize ile ilgili kendi vizyon projemizi kamuoyuna paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

"Hedefimiz Millet İttifakı'yla En Az 2 Milletvekili Çıkartmaktır"
2020'den bu yana partilerine il genelinde 1200'den fazla üye kazandırdıklarını belirten Deniz, "Şu an hedeflerimizin üstünde bir üye sayımız var. Örgütsel olarak tüm ilçelerde örgütlendik. Sandık temsilcilerine varana kadar. CHP il örgütü Rize genelinde en yaygın, en sağlam en çok birbiriyle dayanışma içerisinde olan bir örgüttür. Parti içinde tartışmaların olmadığı bir örgüttür. Türkiye’nin sayılı il örgütlerinden bir tanesidir. Türkiye’nin neresine giderseniz gidin CHP Rize il örgütünün başarısı söylenir. Bu da uzun yıllara dayanan örgütümüzün hep birlikte yapmış olduğu bir çalışma. Göreve geldiğimizde ilk hedefimiz 2019 yılında bir belediye başkanlığı kazanmaktı. Fındıklı Belediye başkanlığını kazandık. 2020 yılında da kongremizi yaptığımızda da genel başkanımıza söz verdik. Rize’ den bir milletvekili çıkartacağız. Çıkartamazsak il örgütü olarak istifa edeceğiz. Bunu tahattur ettiğimizde insanlar bize gülüyordu. Bu gün geldiğimiz noktada Rize’ de CHP bir milletvekili kazanacak duruma geldi. Ama bizim hedefimiz Millet İttifakıyla en az 2 milletvekili çıkartmaktır. Bunu da önümüzdeki yıl yapacağımız seçim sonuçlarında göstereceğiz. Bu bir çalışmanın sonucudur

Yorumlar 0
    Yorum Yap
    Yorum Gönder