Anasayfa / Haber / Engelliler İçin Üst Geçide İniş Çıkış Rampaları Yerleştirildi
Engelliler İçin Üst Geçide İniş Çıkış Rampaları Yerleştirildi

Engelliler İçin Üst Geçide İniş Çıkış Rampaları Yerleştirildi

Rize'de engelli vatandaşların rahat kullanımı için Şehit Bülent Besler üst geçidinin iki ucuna iniş çıkış rampaları yerleştirildi.

Rize Kent Konseyi Engelli Meclisi, 'Engelsiz Rize' için çalışmalarına devam eden Rize Belediyesi'ne teşekkür etti.

Rize Belediyesi’nin girişimleriyle Karayolları ekipleri tarafından Portakallık Mahallesinde var olan Şehit Bülent Besler üst geçidinin merdiven kısmı sökülerek her iki ucuna iniş çıkış rampalar yapılarak rngelli vatandaşların sahile rahat ulaşım sağlayabileceği hale dönüştürüldü.

Benzer bir çalışmanın ilerleyen zaman içerisinde Rize Valiliği önünde bulunan üst geçitte de yapılması düşünülürken, Portakallık Mahallesinde yapılan çalışma ise şehirde yaşayan rngelli vatandaşları sevindirdi.

Yapılan çalışmanın ardından bir açıklama yapan Rize Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Bahtiyar Çoruh, hayatın bir parçası olan engelli vatandaşların Rize’de daha rahat hareket edebilmesi için atılan adımların sevindirici olduğunu ifade ederek, buna vesile olan Rize Belediyesi'ne teşekkür etti. 

Çoruh, “Geçmişten günümüze Rize’de devlet eliyle engelli vatandaşlarımız için birçok çalışma yapıldı. Son olarak mevcut merdivenli üst geçitlerimizin engelli vatandaşlarımıza yönelik rampalı hale dönüştürülmesi için başlatılan çalışmalar bizleri mutlu etmiştir. Portakallık Mahallesinde merdivenli köprünün rampalı hale dönüştürülmesi ile bölgede yaşayan Engelli vatandaşlarımızın sahille buluşması daha kolaylaşmış oldu. Bu ve benzeri çalışmaların şehrimizde yapılması devletimizin engelli bireylerimizin daima yanında olduğunun işaretidir” ifadelerini kullandı.