Anasayfa / Haber / Kaçkar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Altuntaş Görevine Başladı
Kaçkar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Altuntaş Görevine Başladı

Kaçkar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Altuntaş Görevine Başladı

Rize Kaçkar Devlet Hastanesi'nde boş bulunan başhekimlik kadrosuna ataması yapılan Dr. Gürkan Altuntaş görevine başladı.

Kaçkar Devlet Hastanesi'nde boş bulunan idari kadrodaki yöneticilerimizin yanı sıra, atanan uzman hekimler görevlerine başladı.

Hastanede boş bulunan başhekimlik kadrosuna uzman doktor Dr. Gürkan Altuntaş’ın, başhekim yardımcılığı kadrosuna da uzman doktor Dr. Hanife Yeniay’ın atamaları yapıldı.

Başhekim Dr. Altuntaş görevine başlarken, başhekim yardımcısı Dr. Yeniay'ın ise 23 Kasım'da görevine başlayacağı belirtildi.

Rize İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Kaçkar Devlet Hastanesi'nin mevcut 142 yatak kapasitesine, tıbbi cihaz ve malzeme donanımına rağmen özellikle uzman hekim eksikliği sebebiyle beklenen hizmet kalitesini yakalayamadığı belirtilerek, "Oysa gerek konumu gerekse de hitap ettiği yoğun nüfus sebebiyle bölge halkımıza en üst seviyede hizmet verme zorunluluğu kaçınılmaz bir gereksinimdir. Bu minvalde Bakanlığımızla yapılan yoğun görüşmeler ve durum tespiti neticesinde acil ihtiyaç duyulan birçok uzman hekimimizin atamaları hastanemize yapılmış olup, bundan sonra da elden geldiğince ihtiyaç duyulan hekim desteği sürdürülecektir." denildi.

Açıklamada başhekim ve başhekim yardımcısı kadrosuna atamaların yapıldığı ifade edilerek şunlar kaydedildi:

"Aynı zamanda son kuradan ilimize atanan genel cerrahi uzmanımız görevine başlamış olup, fizik tedavi ve kadın doğum uzmanlarımızın ise en kısa sürede başlaması beklenmektedir. Sonuçta gerek ataması yapılan güçlü idari kadromuzun gerekse de eksikliği duyulan uzman hekimlerimizin göreve başlamış olması, bundan sonra da destek sürecinin devam edeceği hasebiyle hastanemizin daha da güçlenerek mevcut kalitesinin üzerinde bir hizmet sunacağına inancımız tamdır.Göreve başlayan kıymetli yöneticilerimiz ve hekimlerimizin ilimize, bölge halkımıza hayır olması temenni eder, kendilerine yürekten başarılar dileriz."