Kanal Turhal yeşile bürünüyor

Kanal Turhal yeşile bürünüyor

  • 0
  • 0

TOKAT'ın Turhal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Turhal'ın en önemli projesi olan Kanal Turhal'da, peyzaj çalışmalarını sürdürüyor.

Turhal Belediyesinin kendi üretimi olan traverten taşlar ile kaldırım, korkuluk ve bisiklet yolu çalışmalarının tamamlanmasının ardından, yeşillendirme çalışmalarına geçildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri; kurtbağrı, palmiye, leylandi, Akçaağaç, şimşir ve taflan ağaçlarının dikim çalışmalarına devam ediyor.

Dikilen ağaçların sulanması için, tasarruflu toprak altı sulama sistemi kurulumları da, tamamlandı. Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Kanal Turhal'ı, Turhal'ın en gözde mekânı hâline getirmek için belediye ekiplerinin, gece gündüz çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Bekler "Ekiplerimiz ile Turhal'ın en önemli projesi olan Kanal Turhal'ı Turhallılarla bir an önce buluşturabilmek için, aralıksız çalışıyoruz.

Kendi üretimimiz olan traverten ile Yeşilırmak'ın kenarında taşkın önleme çalışmalarının ardından, yine kendi üretimimiz olan traverten döşemeler ile kaldırım ve bordür çalışmalarımızı tamamladık. Hemşehrilerimizin kullanımı için belirli aralıklarla bank ve kamelya yerleştirme çalışmalarımızı tamamlıyoruz. Irmak kenarına, motifli korkuluklarımızın yapımı, seyir teraslarının da tamamlanmasının ardından sona erecek.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimizin, yapmış oldukları ağaç ve süs bitkisi çalışmalarını tamamladıktan sonra Kanal Turhal, kendisini daha da gösterecek. Çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyor, Turhallı tüm hemşehrilerimizi, Turhal'ın kendi gücüyle yapılan, Kanal Turhal ile buluşturmak için, tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz" dedi. 

Haber :

Yorum Yap

Bu yılın ilk dış hat ticari uçağı Rize-Artvin Havalimanına indi!

Bu yılın ilk dış hat ticari uçağı Rize-Artvin Havalimanına indi!

  • 1
  • 3
TFF 3. Lig'de kuralar çekildi: İşte Pazarspor ve Çayelispor'un grupları

TFF 3. Lig'de kuralar çekildi: İşte Pazarspor ve Çayelispor'un grupları

  • 0
  • 0

Rize'deki en uzun şelale hangisidir?