Özel Rize Bahçeşehir Koleji Öğrencilerinden Uluslararası Başarılar

Özel Rize Bahçeşehir Koleji öğrencileri uluslararası alanda dünya ve Avrupa birinciliği elde etti.

  • 0
  • 223
Özel Rize Bahçeşehir Koleji Öğrencilerinden Uluslararası Başarılar
Yazı Boyutu
Yazdır

Özel Rize Bahçeşehir Koleji'nden yapılan açıklamada, 3. sınıf öğrencisi Ahmed Yaşar Yangın'ın 'International Carribou Matematik Yarışması'nda kendi yaş grubu öğrenciler arasında dünya birincisi olduğu belirtildi.

Açıklamada ayrıca 3.sınıf öğrencisi Yahya Argunşah Güveloğlu'nun 'The Collins Big Cat Writing' dünya genelinde 5-11 yaş kategorisinde her yıl düzenlenen kompozisyon yarışmasında 7 kıta ve 8 bölgedeki farklı ülkelerden katılan öğrenciler arasında yazdığı kompozisyon ile Avrupa birincisi olmayı başardığı aktarıldı.

Kolejin elde ettiği ulusal ve uluslararası diğer başarılarının yanına yabancı dil eğitiminde kazandığı başarıların da eklendiği belirtilerek, "Kuruluşunun ilk yılı olan 2020'de, Bahçeşehir Koleji Liseleri arasında düzenlenen ‘2020-BEST En İyi İngilizce Konuşanlar’ yarışmasında lise öğrencisi Elif Nur Türüt ile Türkiye Üçüncülüğü, 2021 yılında Bahçeşehir Koleji Liseleri arasında düzenlenen ‘2021-Short Film Festivalinde’ de Türkiye birinciliği derecelerine şimdi de İlkokul düzeyinde Avrupa 1.’liği ve Dünya 1.’liği başarısını ekledi. Kolejin, dört yıl gibi kısa sürede yabancı dil alanında böyle büyük başarılara imza atması birçok çevrede dikkat çekmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcısı Savar Boyer'in Rize Kampüsü ziyaretinde öğrenci ve aileleriyle buluşarak onları tebrik ettiği bilgisi paylaşıldı.

Öğrenciler Ödüllendirildi
Bahçeşehir Koleji Rize Kampüs Kurucusu Aziz Sonkaya da öğrencileri, üstün başarılarından dolayı tebrik ederek hediyelerini takdim etti.

Sonkaya, “Yabancı dil öğretimine Okul Öncesi eğitimiyle başlayan, İlkokul da bunu temelleştiren, Ortaokul ve Lise düzeyinde ileri düzey dil eğitimiyle devam eden öğrencilerin, sözlü ve yazılı iletişimde başarıları Dünya genelinde yapılan yarışmalarda ses getirmektedir. Teorik altyapının pratikte eksiksiz uygulanması için kurum içi eğitimlerin verildiği Bahçeşehir Koleji okullarında dinamik takip ve gözlemleme ile sistemin doğru ve etkili şekilde uygulanması genel merkez tarafından denetlenmektedir. Uluslararası güçlü kurumlarla iş birliği yapılarak diğer derslerde de olduğu gibi yabancı dil eğitimi kaynakları da titizlikle seçilmekte ve nitelikli ölçme ve değerlendirme ile öğrencilerin dil gelişimi takip edilmektedir. Eğitimin her aşaması alanında uzman ekipler tarafından planlanmakta, hayata geçirilmekte ve uygulamaya dökülmektedir. Öğrencilerin yabancı dil düzeyleri uluslararası geçerliği ve güvenirliği olan ve bağımsız merkezler tarafından yapılan sınavlarla dil edinimleri ve gelişimleri güncel objektif yöntemler değerlendirilmekte ve karnelendirilmektedir. İlkokul 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yılda 2 kere uygulanan Check-Point sınavları (Online İngilizce Sınavı) ile öğrencinin dil gelişimi takip edilmekte ve desteklenmektedir. Öğrenci bazında yapılan raporlamalar ile öğrenci- öğretmen-okul idaresi-veli paydaşında sürekli izleme, teşhis ve yetiştirme imkânı sağlanmaktadır. Dil öğrenimini pekiştirmek amacıyla teknolojiden en etkin şekilde yararlanıldığı Bahçeşehir Koleji okullarında aplikasyonlarla destekli akıllı tahtalarla zenginleştirilen dersler, öğrencilerin dil öğrenme motivasyonunu güçlendirirken, teknoloji kullanımıyla da öğrencilerin kendi kendine öğrenme yeteneğini de geliştirmektedir.” dedi.

Sonkaya, öğrencilerin başarılarıyla gururlandıklarını ifade ederek, bu başarılar sayesinde birlikte daha büyük başarılara imza atmak adına kendilerini daha fazla motive ettiklerini vurguladı.

Yorumlar 0
    Yorum Yap
    Yorum Gönder