Anasayfa / Haber / Rize'de 'Arabalı Sinema' Etkinliği Düzenlenecek
Rize'de 'Arabalı Sinema' Etkinliği Düzenlenecek

Rize'de 'Arabalı Sinema' Etkinliği Düzenlenecek

Rize Belediyesi, Kovid-19 salgını nedeniyle sinema salonlarından uzak kalan vatandaşlar için 'arabalı sinema' etkinliği düzenleyecek.

Rize Belediyesi'nin ev sahipliğinde, pandemi önlemleri çerçevesinde 24 Kasım Salı günü saat 18.30'da sahil otoparkında 'arabalı sinema' etkinliği düzenlenecek.

1001 Gözle Kısa Filme Festivali'nin finali kapsamında düzenlenecek olan etkinlikte Türkiye'nin bu yılki Oscar aday adayı '7. Koğuştaki Mucize' filminin gösterimi yapılacak.

Belediyeden yapılan açıklamada, "Etkinlik, sahil açık otoparkda kurulacak ekran önünde, vatandaşlarımızın kendi otomobilleri içerisinde kalmak suretiyle radyo frekansı üzerinden ses yayını ile gerçekleşecek." denildi.

Rize Belediyesi'nin geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün destekleriyle düzenlediği '1001 Gözle Rize' isimli ödüllü kısa film yarışması ve festival haftası çeşitli atölye çalışmaları, sinema eleştirmeni, yazar, oyuncu, yönetmen, jüri üyeleri ve sinema sektöründen önemli konukların online söyleşileri ile tamamlanmıştı.