Rize’de 'Görev Bende' Kampanyası Yürütülüyor

Rize’de 'Görev Bende' Kampanyası Yürütülüyor

  • 0
  • 0

Rize İl Sağlık Müdürlüğü ile Yeşilay tarafından 'Görev Bende' kampanyası kapsamında Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki 'Bağımlılıklardan Arınma Atölyesi' ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ziyaret edildi.

Toplumda sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek, tütün kullanımı ve zararları konusunda farkındalık oluşturmak, sigara kullananlara bırakmaları yönünde teşvik etmek amacıyla 9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü kapsamında En Büyük Gönüllülük Hareketi olan 'Görev Bende' kampanyası Rize'de ve tüm ülkede eş zamanlı olarak yürütülüyor. 

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, kampanya kapsamında eğitim ve ziyaret faaliyetleri aralıksız olarak devam ediyor. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Seçkin Karaoğlu, Yeşilay Başkanı Prof. Dr. Hasan Türüt, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Neslihan Özçelik, İl Sağlık Müdürlüğü Aile Hekimliği Birim Sorumlusu Uzman Dr. Ahu Sarı, Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Şube Müdürü Bilal Ataşçi ve SUMDER Başkanı Dr. Ali Öner’in katılımı ile Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 'Bağımlılıklardan Arınma Atölyesi' ziyaret edildi. 

Rehber öğretmeni ve diğer okul çalışanlarının kendi el emeği ve kendi imkânları ile oluşturduğu atölyede, seçilen oyunların gençlerin ilgisini çekebilecek nitelikte, el göz koordinasyonunu geliştiren, dikkat ve odaklanma üzerinde olumlu etkiye sahip olduğu dikkati çekti.

Gerçekleştirilen ziyarette kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonun bağımlılıkla mücadelede etkin bir yöntem olduğunu ortaya kondu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Tepe, 'Bağımlılıklardan Arınma Atölyesi' gibi oluşumların yaygınlaştırılması ve bilinirliğinin arttırılması için tanıtım faaliyetlerinin önemine vurgu yaptı. 

Ayrıca yapılan çalışmayı yaygınlaştırmak, gençlerin bağımlılığa dair bilgi edinip yardım alabilecekleri Rize Yeşilay’ın katkılarıyla oluşturulan 'Yeşil Oda'da ziyaret edilerek yapılan örnek çalışmalar yerinde inceledi.

Aynı gün Rize Merkeze bağlı Sütlüce Köyünde hizmet veren tütün, alkol, madde, internet ve kumar bağımlılığı ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayarak yeniden hayata kazandırılmak için vatandaşlara ücretsiz hizmet veren Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ziyareti de gerçekleştirildi. 

Gerçekleştirilen ziyaretteTürüt ve Tepe, YEDAM gibi bağımlıkla mücadelede önemli bir konuma sahip olan merkezin tanıtımına dikkat çekti.

 

 

 

Haber :

Yorum Yap

Rize'de toprak kayması anı telefon ile kaydedildi

Rize'de toprak kayması anı telefon ile kaydedildi

  • 0
  • 0
Denizde akıntıya kapılan kişi boğuldu

Denizde akıntıya kapılan kişi boğuldu

  • 0
  • 0

Başrolünde Erdal Beşikçioğlu'nun yer aldığı, çekimleri Rize'de yapılan 2010 yapımı film?