Anasayfa / Haber / Üniversite Öğrencileri Sahildeki Çöpleri Temizledi
Üniversite Öğrencileri Sahildeki Çöpleri Temizledi

Üniversite Öğrencileri Sahildeki Çöpleri Temizledi

Rize'nin Ardeşen ilçesinde bir grup üniversite öğrencisi, sahil şeridindeki çöpleri temizledi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Ordu Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi'nden bir grup öğrenci Ardeşen’de örnek bir proje için bir araya geldi.

Gençler Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya ve Belediye Temizlik İşleri koordinesinde Karadeniz sahil şeridi boyunca pet şişe, plastik atık ve poşet gibi geri dönüşüm atıkları topladı. 

Ordu Üniversitesi Grafik Tasarım bölümü öğrencisi Mevlut Fırıncı, Karadeniz Teknik Üniversitesi PDR öğrencisi Neslihan Fırıncı, Erzurum Atatürk Üniversitesi öğrencileri Tayfun Fırıncı ve Volkan Fırıncı, Avrasya Üniversitesi öğrencisi Ayşenur Yalçın ile Ardeşenli Oğuzhan ve Kenan Varer’e Ardeşen Belediyesi de araç ve materyal desteği sağladı.

Ardeşen Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Bu güzel ve bir o kadar da anlamlı proje ile gençlerimiz, hem topluma doğanın kirletilmemesi ve korunması hem de geri dönüşüm için ham madde sağlayan bu atıkları ayrıştırarak yetkili birimlerin alması için hazır edilmesi konusunda örnek bir davranışa imza attılar." denildi.