Bakan Soylu, Rize Çadır Kent'te

Bakan Soylu, Rize Çadır Kent'te

  • 1
  • 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu depremden etkilenen Hatay'ın Kırıkhan ilçesine kurulan Rize Çadır Kent'te düzenlenen iftar programına katıldı.

Rize Valiliği öncülüğünde Rize Belediyesi, kaymakamlıklar, ilçe ve belde belediyeleri ile sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyal Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde kurulan çadır kentte afetzedelerle bir araya gelen Bakan Soylu, deprem bölgelerinin tekrar ayağa kalkması için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi. 

Bakan Soylu Kırıkhan'ı eski halinden çok daha iyi bir hale getirebilmek için büyük bir gayret içerisinde olduklarını belirterek, “Sizi hiç yalnız bırakmayacağız. Hep birlikte büyük bir seferberlik içindeyiz. Şu ana kadar 650 bine yakın çadır kurduk. 45 bin konteyner kurduk. Ramazanda her akşam 1 milyon 650 bin vatandaşımıza bu çadırlarda iftar veriyoruz. Bu geçici barınmanın alanlarında vatandaşımızın için en iyi olması için çaba sarf ediyoruz ”diye konuştu. 

Kırıkhanlı depremzedelerle gönül sofrasında buluşup, hasret giderdiklerini aktaran Bakan Soylu, "Kırıkhan’ımızda bu alanın oluşturulmasında katkı sunan Rize Valiliğimize, belediyelerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza kısaca Rizeli hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Ama bu dünya uzun değil, kısacıktır. Bu dünyanın bir sınav dünyası olduğuna inanıyoruz. Büyük bir sınavla karşı karşıyayız. Bu millet mahzun birçok millete el uzatmıştır. Bir an önce toparlanıp kendi vazifelerimizi yeniden yerine getirme zamanıdır” diye konuştu.

Haber: Zeynep Kopuz

Haber :

Yorum Yap

Rize'deki binalar kaç yıllık?

Rize'deki binalar kaç yıllık?

  • 0
  • 0
Denizde gençleri kurtarmak isterken boğuldu

Denizde gençleri kurtarmak isterken boğuldu

  • 1
  • 0

Türkiye’de çay üretiminin temelini atan kişi olarak bilinen botanikçi kimdir?