Çaykur Rizespor sevgisi Mardin’de yaşatılıyor

Çaykur Rizespor sevgisi Mardin’de yaşatılıyor

  • 1
  • 0

Mardin’de kurulan Çaykur Rizespor Taraftarlar Derneği’nde yeşil-mavi sevda yaşatılıyor.

Mardin’de faaliyet gösteren Çaykur Rizespor Taraftarlar Derneği’nde Rize ve Çaykur Rizespor’un sevgisi Mardin halkına ve gençlerine aşılanıyor.

“MARDİN İNSANI RİZE’Yİ SEVİYOR”
Rize Takip’e açıklamalarda bulunan Mardin Çaykur Rizespor Taraftarlar Derneği Başkanı Harun Çınar, “Mardin Çaykur Rizespor Derneği ismi duyulduğunda Rize halkına da, Mardin halkına da garip geliyor. Yıllar önce Mardin’de Rizeli bir kaymakamımız vardı ondan sonra şehirde Rize’ye bir sıcaklık oldu. Mardin insanı Rize’yi seviyor.” dedi.

“RİZE SEVDAMIZ BU DERNEĞİ KURDURDU”
Yıllar önce Rize’den Mardin’e giden basın mensuplarının önerisiyle derneği açmaya karar verdiklerini söyleyen Çınar, “Mardin’de Trabzonspor Derneği oluyor da, Rizespor Derneği neden olmasın dedik. Daha sonra derneğimizin açılışını yaptık. Bizim Rize’ye, Rizespor’a karşı ayrı bir sevdamız var. Bu sevda bize bu derneği kurdurdu.” 

“RİZE’NİN RENKLERİNİ MARDİN’DE YAŞATIYORUZ”
Çınar, Rize’nin renklerini Mardin’de yaşattıklarını ifade ederek şunları söyledi;
“Rize’yi Rizespor’u, Rize halkını seviyoruz. Derneğimiz mavi ile yeşilin buluşma noktası, derneğimizin içine giren kendisini Rize’de hissediyor. Mardin’de Rize’yi yaşatıyoruz. Rizespor’un deplasman maçlarına kendi imkanlarımızla elimizden geldiğince gitmeye çalışıyoruz, Çaykur Rizespor’un iç saha maçlarına da gelmeye özen gösteriyoruz, en az 2 maçtan 1’ine katılmak için çaba gösteriyoruz. Derneğimizde ayrıca toplantı ve sohbet edilecek ofisimiz var. Burada gerçekleştirdiğimzi sohbetlerle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışıyoruz.” 
 
Ziyaret karşılık hediye takdimi ile sona erdi. Rize Takip İmtiyaz Sahibi Aytekin Kalender’in Rize temalı saat hediyesine karşılık, Dernek Başkanı Çınar, Kalender’e Mardin kahvesi takdim etti.

Haber : ZEYNEP KOPUZ

Yorum Yap

İki otomobilde çıkan yangında hasar oluştu

İki otomobilde çıkan yangında hasar oluştu

  • 0
  • 0
Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bir asker şehit oldu

Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bir asker şehit oldu

  • 0
  • 0

Puro tütünü ile meşhur Rize ilçesi?