İYİ Parti Rize’den Milletvekili Adayı Göstermedi mi?

İYİ Parti Rize’den Milletvekili Adayı Göstermedi mi?

  • 1
  • 0

İYİ Parti, 14 Mayıs'ta yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Seçimleri aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Listelerde Rize ile birlikte 9 ilden milletvekili adayı göstermediği görüldü.

İyi Parti Rize İl Başkanlığına A. Adayı başvurusu yapan Köksal Toptan CHP Rize adayları arasında 2. Sıradan aday gösterildi.  

Teslim edilen listelerde AK Parti'de belediye başkanlığı, milletvekilliği ve bakanlık yapan Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Ankara 1. bölge 2. sıradan, Buğra Kavuncu'nun İstanbul 2. bölge 1. sıradan, eski milli futbolcu Gökhan Zan'ın Hatay 2. sıradan, yine eski futbolcu Ünal Karaman'ın ise Konya 1. sıradan listeye girdiği görülüyor. Bunun yanı sıra İYİ Parti 9 ilde aday çıkarmadı.

9 İLDE ADAY GÖSTERMEDİ
İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır ve İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat, aday listesini YSK'ya teslim ettiler.

Poyraz, "Millet İttifakı ve İYİ Partimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Listelerimizde genel merkezimizin, kadın bir genel başkanın ortaya koyduğu ana ilkelerden biri olan kadın kotasına dikkat edildi. Çok nitelikli ve genç bir liste oluşturuldu. Bu listeyle çok büyük başarı sağlayacağımıza inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti; Adıyaman, Çorum, Erzincan, Hakkari, Rize, Van, Batman, Bartın ve Düzce'de aday göstermedi.

Haber: Zeynep Kopuz

Haber :

Yorum Yap

Gazze'de can kaybı 38 bin 983'e çıktı

Gazze'de can kaybı 38 bin 983'e çıktı

  • 0
  • 0
Belindeki silahın ateş alması sonucu kazara kendisini vurdu

Belindeki silahın ateş alması sonucu kazara kendisini vurdu

  • 0
  • 0

Rize'nin sevilen tatlısı 'Pepeçura'nın ana maddesi nedir?