• 01 Ağustos 2021 Pazar
  • Rize AÇIK
  • 00:00
    1 Ağustos 2021 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

Oktay Çevik

Eski Türk Milli Futbolcusu

Oktay Çevik

Oktay Çevik  20 Ağustos 1955, Ardeşen doğumlu olup  Eski Türk Milli Futbolcusu  Teknik Direktörlük görevinde bulunmuştu.

Kulüp takımları kariyeri

Oktay Çevik Türk futbol camiasının dikkatini ilk olarak Malatyaspor`da çekti. 1987-1988 sezonunda Malatyaspor Oktay Çevik, Feridun Özütok, Levent Numanoğlu, Zeynel Limoncu, Yaşar Duran, Ünal Karaman ve Feyzullah Küçük`lü kadrosuyla en iyi sezonunu geçirmiş ve ligin ilk yarısını üçüncü sırada bitirmiştir. Çevik o sezon gösterdiği performansla ve attığı kritik gollerle bu başarıda önemli katkı sağlamıştır 1989-1990 sezonu Malatyaspor`dan ayrılarak o dönem ikinci lig`de oynayan Gaziantepspor`a transfer olmuştur . Gaziantepspor`la ikinci lig`de şampiyonluk yaşayıp kendisi gol kralı olabilmiştir. Gaziantepspor`da sadece bir sezon kaldıktan sonra Kartalspor, Çanakkale Dardanelspor, Yozgatspor ve Sivasspor oynamıştır ve 1992-1993 sezonu sonunda aktif futbolu bırakmıştır.

Millî takım kariyeri


Oktay Çevik Türkiye A2 Millî Futbol Takımı formasını 5 kez giymiştir.
Teknik direktörlük kariyeri
Futbolu bıraktıktan sonra ilk teknik direktörlük deneyimi olarak dan 1995-1996 sezonunda memleketi Rize`nin futbol ekiplerinden Pazarspor`u çalıştırmaya başlamıştır. Burada bir buçuk sezon görev üstlendik den sonra futbolculuk zamanında büyük başarılar elde ettiği Malatyaspor`a Yardımcı Antrenör olarak gelmiştir. Burada sezon bitimine kadar kaldıktan sonra 1997-98 sezonunun ikinci devresinde Çaykur Rizespor`un başına Teknik direktör olarak geçmiştir ve sezon bitimiyle takımdan ayrılmıştır. 1998-1999 sezonun için Göztepe`yle Yardımcı Antrenörlük görevini için anlaşmıştır ve sezon ortasında teknik direktörün görevi bırakmasından dolayı sezon sonuna kadar teknik direktör olarak görev yapmıştır. 2001-2002 sezonunun ikinci yarısında teknik direktörüyle yollarını ayıran Hatayspor`u sezon sonuna kadar çalıştırmıştır. 2002-2003 sezonunda ilk teknik direktörlük istasyonu olan Pazarspor geri dönmüştür ve takimi iki sezon çalıştırmıştır. 2003-2004 sezonunu devre arasında ligde zor bir dönem geçiren ve teknik direktörüyle yollarını ayıran Muğlaspor`a kurtarıcı olarak gelmiştir ve bir bucuk sezon takimin başında kalmıştır. Daha sonraları sırasıyla Tokatspor, Göztepe, Beylerbeyispor, Pazarspor, Pendikspor ve Çaykur Rizespor çalıştırmıştır.

26 Ağustos 2010`den beri Çanakkale Dardanelspor`u çalıştırmaktadır.
 

YORUM EKLE